nepodporované zobrazení, otočte prosím na "portrét"
MB real estate s.r.o.
wave

Nejčastější otázky

Přečtěte si

Nejčastější dotazy investorů

Jakou mám garanci toho, že mi poradíte opravdu dobře? Neznám vaši lokalitu a vůbec netuším, co a jak.

V rámci vyhledávání investičních nemovitostí vám s největší pravděpodobností budeme následně zajišťovat také její správu a v případě tarifu GARANT smluvně garantovat výši nájmu i jeho úhradu. Věřte nám, že si dáváme velký pozor na to, co vám posíláme. U každé nemovitosti pečlivě zvažujeme veškerá rizika, abychom se následně nedostali zbytečně do problémů s neplatiči, špatnou lokalitou k pronájmu a podobně. Děláme to jak pro vás, tak i pro nás.

Jaká jsou vaše kritéria pro investiční nemovitosti?

Při vyhodnocování investičních nemovitostí se řídíme třemi základními pravidly. První z nich je poměr kupní ceny vůči pronájmu, kde investorům neposíláme investiční nemovitosti se zhodnocením nižším než 5 % ročně, pokud o to sami neprojeví zájem ve specifikaci hledané nemovitosti. Druhé pravidlo je přípustná lokalita. Tedy lokalita, která je dobře pronajímatelná s dobrou skladbou obyvatelstva. Třetí pravidlo je udržitelnost kupní ceny či její meziroční růst pro případnou rychlou likviditu.

Najdu na vás reference i jinde než u Vás na stránkách?

Někteří naši investoři nám dovolili předat telefonní kontakt v případě, že si bude chtít někdo telefonicky ověřit, jak jsou s námi spokojeni. Pokud budete mít zájem, rádi vám nějaké kontakty pošleme do e-mailu.

Proč s investory podepisujete smlouvu dříve, než se rozhodnou něco koupit?

Vyhledáváme nemovitosti na základě dané specifikace investorem. Takže přímo na míru a pro daného investora. Je pro nás důležité, abychom měli jistotu, že investor má zájem opravdu získat nějakou investiční nemovitost a zároveň, aby měl investor jistotu toho, co pro něj budeme vykonávat za činnost a kolik jej naše práce bude stát. K tomu nám slouží právě tato smlouva.

Proč při podpisu smlouvy hradí investor finanční zálohu?

Na začátku spolupráce hradí investor finanční zálohu na naše služby ve výši jedné poloviny naší odměny. Tato částka je uložena na bankovním účtu až do doby, kdy se rozhodnete pro koupi nějaké z investičních nemovitostí, které pro vás vyhledáme a prověříme. Až ve chvíli, kdy budete mít vybranou svou investiční nemovitost, zálohu uvolníme a zajistíme z ní pro vás advokátní služby (kupní smlouvy, advokátní úschovu kupní ceny), ale také přepisy, kolky, nájemníka a nájemní smlouvy. V případě, že si během tří měsíců (doba, na kterou se uzavírá smlouva) nevyberete žádnou z investičních nemovitostí, které pro Vás vyhledáme a zpracujeme, smlouva se ukončí a finanční záloha na naše služby se vrátí zpět na váš bankovní účet.

Jak je to se smlouvami? Musím dojet k vám do Ostravy?

Nikoli. Dnes již umíme vše řešit online a kurýrem. Pokud má investor zájem o investování do nemovitostí, necháme advokátní kancelář připravit smluvní dokumentaci, kterou si s investorem následně potvrdíme skrze digitální podpis. Samozřejmostí je, že pokud nás investor bude chtít navštívit osobně, budeme moc rádi.

Podívejte se na naše videa,
která vám vše vysvětlí …

Vyhledávání a správa investičních nemovitostí
Financování investičních nemovitostí